DİLEK SU

Adana Tesisat İşleri

Kırmadan Pimaş Aç- Robotla Pimaş Boru Açma Servisi

Pimaş aç, tıkalı pimaş açma, tıkanmış pimaş açma, tıkalı pimaş açan firma, pimaş boru açma, pimas acma, KIRMADAN pimaş tıkanıklığı açma robotu sayesinde profesyonel eleman ve ekipmalarımız ile pimaş borularda meydana gelen tıkanmaları KIRMADAN açıyoruz. Pimaş nedir? Halk arasında kanalizasyona bağlanan atık su gider borularınıza verilen isimdir. Pis su pimaşlarınızın içine atılan kağıtlar tuvaletinizi veya lavabonuzun borusunu bir müddet sonra tıkar. Sular banyonuzdan dışarı çıkana kadar hiçbirşey anlamazsınız. Gelişen teknolojiyle birlikte tesisat sektöründede yenilikler hızla gelişti. Yurt dışında üretilen bu makinalar artık Türkiye pazarında oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaya başladı. Kanal açma makineleri diye adlandırılan bu araçlar pimas yüzeyinde tıkanmaya yol açan atık maddeleri parçalayıp kanal borusuna göndermeye yarar. Yüzeyden zemine zarar vermeden etrafı kirletmeden çalışan pimaş açma makinaları, borunuzun içinde tıkanıklığın tam bölgesini bulur ve temizler. Tıkalı tuvalet pimaşlarını ve lavabo pimaşını etrafa zarar vermeden açmanın yöntemleri;

PİMAŞ BORULARIN TIKANIKLIĞINDA PROFESYONEL YARDIM ALIN...

ROBOT SİSTEMİ İLE KANAL AÇMA YAPILIR.

KAMERASIZ TIKANIKLIK AÇILMAZ Nedenmi?
 Kamerasız firmamızdan tıkanıklık açmaya gelen olursa içeri almayın.
Benim pimaş borudaki tıkanıklık açılsında ister kameralı ister kamerasız deyip geçmeyin. Kamera ne işe yarar? Kanal açma robotu denilen makina ile tıkanıklık açılır çokda güzel giderlerinizden su gitmeye başlar. Eskiden kamerasız açılan tıkanıklıkların çoğu 15 veya 20 gün sonra tekrar tıkanırdı nedeni açtığımız boruda ufak tefek kalıntılar kalabiliyordu tabi kamera sistemimiz olmadığı için boruda pislik kalmışmı pimaş neden tıkanmış içerisinde yağlanma varmı veya borunun içerisinde tahta veya inşaat zamanından kalma pislik varmı göremiyorduk. Ama şimdi açılan tıkanıklığı pimaşın içerisine gönderdiğimiz kamera ile ne kadar tıkanıklığı açmışız görebiliyoruz. İşi körü körüne yapmadan nerede pislik kalmış o noktaya tekrar makineyi gönderiyoruz.

Neden pvc boruların adı pimaş olarak geçmektedir.

a- Tıkalı pimaşın noktasal olarak tespiti yapılıp tamiri yapılır. Tıkalı bölgenin yer tespit işlemi çok fazla yerin kırılmasının önüne geçmiş olur. Ayrıca gönderilen kamera sayesinde atık su giderlerinin içerisindeki problemide görmüş olursunuz.

b- Tıkanan pimaş giderinin içerisine robot makine (kanal açma makinesi) gönderilerek hiçbir yer kırılmadan tıkanıklık açılır. Tıkalı bölgedeki yağlanma veya katı atıkları parçalayıp kanalizasyon borusuna gönderir.

c- Yüksek basınçlı yıkama makineleri ile pimaşların içerisindeki yağlanma çözülür. Bu genelde yemek firmaları, oteller ve restourantlarda sık sık yaşanan problemler arasındadır. Bulaşıklar yıkanırken birçok yağ benzeri atıklar gider borularından ana kanal borularının içerisine tahliye edilir. Ana pimaş tesisatta sıkıntı olmayabilir fakat lokal borularda aşırı yağlanma meydana gelebilir.


Tıkanmış pimaş borularda çökme yapan yerin tespitini sağlıyoruz. Ters eğim verilen pimaşlarda sık sık tıkanmalar yaşanır. Ana pimaş boruya doğru bir şekilde eğim verildiğinde 20 senede geçse yağlanma hariç hiçbir şekilde tıkanma meydana gelmez. Tıkanıklıkların %50`si yanlış döşenen tesisat borularından kaynaklanmaktadır. Terazi kullanılarak döşenen pimaşda ortalama 10 yıl tıkanma olmaz. Çöken yer bulunduktan sonra gerekli onarım çalışmalarını sizlere sağlıyoruz. Pimaş aç, pimas ac, pimaş tıkanması, Tıkalı pimaş açma firması, pimaş boru servisi Sakın kırdırmayın!.. Borunuzun önünde bulunan yabancı cisimler zamanla suyla birlikte gelen tortunun birikmesine sebep olur. Atık su gider borunuzdan su gidişi artık tamamen durur. Pimaş borularda meydana gelen boru tıkanmları kırmadan evinizi kirletmeden açıyoruz. Her türlü boruda tıkanıklık açma işi sadece adana tesisat ta mevcuttur. Borularınızı tıkayan maddenin boruya zarar verilmeden çıkarmak için makina kullanıyoruz. Açılmayan tıkanıklık için ücret almıyoruz. Lavabo tıkanmları pimaş boru tıkanmları gibi konularda uzman kadromuz her zaman hazırdır. Servis yazdırdığınızda size söylenen saatte servisimiz orda olur.

Bir Enka Grubu kuruluşu olan PİMAŞ 1963 yılında PVC boru üretmek amacıyla kuruldu. O zamana kadar gerek içme suyu getirmek için gerek sıhhi tesisat borusu olarak veya sulama yapmak amacıyla kullanılan borular asbest veya demirden yapılırdı. Bunlar ağır, taşıması ve döşenmesi zaman alan, çabuk işlevini yitiren, tamiri zor ve sağlık açısından olumsuz borulardı. PİMAŞ`ın PVC esaslı boruları Türkiye`de imal etmeye başlaması ile, köylere süratle içme suyu getirmek mümkün oldu. Kısa sürede binlerce köy içme suyuna kavuştu. Binalarda sıhhi tesisat işleri daha kısa zamanda, dolayısıyla daha ucuza, üstelik daha sağlıklı yapılmaya başlandı. PİMAŞ PVC esaslı borularıyla tarım sektöründe de devrim yaptı. Geleneksel "Salma Sulamanın" yerini alan "Yağmurlama Sulama Sistemleri", suyu tarlaya kolay ve çabuk getirip ürüne ihtiyacı olduğu kadar su vermeyi sağladı. Verimlilik arttı; çiftçi, yılda birkaç kez ürün almaya başladı. Damlama Sulama Sistemleri, sulaması zor, muz, narenciye gibi bitkilerin sulanmasını, hatta dondan korunmasını sağladı. Ve PVC boru Türkiye`de PİMAŞ adı ile anılır oldu. pimas.com.tr adresinden alıntıdır.

Borunuzun yapısı ister pimaş ister pik boru kırmadan kanal açma makineleriyle tıkanıklık açıyoruz. Servis hizmetimiz adana geneli çalışmaktadır.

Tıkalı Mutfak pimaş borusu açma

    * Tıkalı lavabo pimaş boru açma
    * pimaş boru kırmadan açmak
    * pimaş boru açıçılar
    * pimaş açma robotu
    * bina içi pimaş tıkanıklığı
    * tıkanmış pimaş açma
    * tıkalı pimaş gider açma
    * pimaş açma firması
    * pimaş tıkanıklığına çözüm


KIRMADAN KANAL AÇMA MAKİNESİ SAYESİNDE TIKALI PİMAŞ AÇILIR.

* Tıkalı klozet pimaş borusunda tıkanıklık açma

* Kanal pimaşında tıkanıklık açma

* Kanalizasyon pimaşında tıkanıklık açma

* Tuvaletin pimaş borusunda tıkandı makineyle açma servisi

* Banyonun gideri tıkandı kırmadan açma firması

* Robot teknoloji ile pimas boru açma

gider açma